האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

מידע למבקר ושעות קבלה

מידע למבקר ושעות קבלה

שעות פתיחה:

 

א' – ה': 09:00 – 15:00


ו': בתיאום מראש


שבת וחג: 10:00-13:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מוזיאון העמק ע"ש עודד ארצי בקיבוץ יפעת מתעד, מציג ומספר את סיפורם המופלא של מתיישבי העמק, החלוצים שהתיישבו בו בשנות העשרים של המאה העשרים, ועד הקמת המדינה. מוזאון העמק מתרכז בסיפורם של הקיבוצים והמושבים בעמק, שמעשיהם היוו אות ומופת להתפתחות החברה הישראלית, ולעיצוב דמותה ותרבותה טרם הקמת המדינה.

 

מוזאון העמק הנו חלק מהמרכז ללימודי ההתיישבות בעמק יזרעאל העוסק בסיפורו של העמק. המוזיאון נמצא בקיבוץ יפעת ובו נמצאת תצוגה מהגדולות בארץ בנושא ההתיישבות, המספרת את סיפור החלוצים בעמק בשנים 1911 – 1951.

 

בתצוגה:

תמונות, חפצים, מבנים, בגדים, כלי עבודה, מחרשות, טרקטורים וכלי חקלאות מאז ועד היום. במקום נמצא פארק טרקטורים תוצרת ג'ונדיר, בו יוכלו ילדים לטפס על טרקטורים, לרכב על בימבות ג'ונדיר בשלל גדלים וסוגים ולהתנסות בנהיגה בטרקטור בעזרת סימולטור. כמו כן נפתח ביתן הדבש בו ניתן ללמוד על חיי הדבורים,לראות כוורת פעילה וליצור דבורה בסדנה באולם ממוזג.

ההדרכה שמה דגש על סיפורים אישיים וסיפורי מקום. הביקור במוזיאון וההדרכה מתמקדים במסרים ובערכים החברתיים והלאומיים כפי שבאו לידי ביטוי במעשה החלוצי: בצורך בלקיחת אחריות חברתית, בחשיבות ה"מעשה", יציקת תכנים יהודיים – חילוניים וטיפוח סובלנות, עזרה ושותפות גורל, ובראש ובראשונה בחיזוק הקשר בין עם לאדמתו. הפעילות במרכז ללימודי ההתיישבות בעמק יזרעאל קשורה בסיור ובפעילות במוזיאון, וכן מאפשרת פעילות מגוונת באתרים בעמק – אתרי התיישבות, טבע ונוף.

לקבוצות בהזמנה מראש, בכל  יום ושעה.
טלפון: 6548974- 04
פקס: 6548129- 04
או בדוא"ל: yifmuseu@yifat.org.il