ארועי החודש במוזיאון

כתוב את מה שאתה מחפש וננסה לעזור לך

מה אתה מחפש?

Image Alt

ברוכים הבאים למוזיאון העמק

ברוכים הבאים למוזיאון העמק

מוזיאון העמק נמצא בקיבוץ יפעת בלב עמק יזרעאל, במיקום גבוה ממנו נשקפת אחת התצפיות המרהיבות של עמק יזרעאל על יישוביו החקלאיים ושדותיו המוריקים. המוזיאון נמצא בקרבת נהלל ומגדל העמק.

מבקרים במוזיאון חווים חוויה של חזרה בזמן לימי החלוצים, ימי ראשית הקיבוץ והמושב השיתופי ועד קום המדינה כולל תכני פלמ"ח וציונות. במוזיאון ביתנים המשחזרים וממחישים את ייבוש הביצות, סלילת הכבישים, אוהל חלוצים, צריף מושב, בית הילדים, ומחסן הבגדים בו ניתן להתחפש בבגדי חלוצים וחלוצות ולהצטלם על רקע ביתנים מהתקופה. ישנה אף נגריה בה ניתן ליצור בעץ עם פטיש ומסמר. 

 

בואו אל חצר טרקטורים הענקית "חצר ג'ון דיר העמק", בה יש טרקטורים בכל הגדלים, טרקטורוני-בימבות לילדים מגיל שנתיים, וטרקטור סימולטור המדמה חווית נהיגה על טרקטור. לצד זה נמצא "קפה ג'ון דיר", בו יכולים ההורים לשתות קפה בזמן שהילדים נהנים על הטרקטורים. בחצר הג'ון דיר פעילויות נוספות כמו עמדת כביסה של פעם- שם הילדים יכולים לכבס, ומטוס ריסוס המוציא מים ומתחתיו עמדת בועות סבון.

  

לאחרונה חידשנו את חצר הגרוטאות, חצר גדולה מרווחת ומקורה, עם מגוון צעצועים ומשחקים של פעם, וילדים מגיל שנתיים עד גיל 7 יכולים לבלות שם שעות.

במפלס העליון של המוזיאון חידשנו את ביתן הדבש ובו ניתן לראות דבורים בכוורת פעילה מזכוכית לצד סדנת יצירה מהנה.

כמו כן במוזיאון תצוגה חקלאית מגוונת ושביל פריחה מונגש לנכים.

 

במקום מתקיימות הדרכות לקבוצות בנושאי מורשת ההתיישבות החקלאית השיתופית בעמק יזרעאל, גאולת אדמות העמק והפרחת השממה, חלוצים ופלמ"ח. כמו כן, ישנן גם פעילויות מגוונות בנושאי רפת, חלב ודבש. וכן ערכי יהדות. ערכים חינוכיים לילדים למבוגרים.

בנוסף מתקיימים במוזיאון אירועים בחגי ישראל, פעילות ענפה בימי חלב ודבש – בחג שבועות, סוכות ופסח, וכן תערוכות מתחלפות.

אז למה אתם מחכים? צרו עמנו קשר בהקדם לתיאום ביקור עם הדרכה או שפשוט הרשמו באתר. 

נגישות