ארועי החודש במוזיאון

כתוב את מה שאתה מחפש וננסה לעזור לך

מה אתה מחפש?

Image Alt

מידע כללי

ביקור משפחתי במוזיאון העמק מהווה אטרקציה חווייתית וחינוכית גם יחד! ביקור במוזיאון מתאים לילדים קטנים וגדולים, ומציע שלל פעילויות לצד סיור מרתק במיצגים ההיסטוריים.

מוזיאון העמק ע"ש עודד ארצי בקיבוץ יפעת מתעד, מציג ומספר את סיפורם המופלא של מתיישבי העמק, החלוצים שהתיישבו בו בשנות העשרים של המאה העשרים, ועד הקמת המדינה. המוזיאון מתרכז בסיפורם של הקיבוצים והמושבים בעמק, שמעשיהם היוו אות ומופת להתפתחות החברה הישראלית, ולעיצוב דמותה ותרבותה טרם הקמת המדינה. ההדרכה שמה דגש על סיפורים אישיים וסיפורי מקום. הביקור במוזיאון וההדרכה מתמקדים במסרים ובערכים החברתיים והלאומיים כפי שבאו לידי ביטוי במעשה החלוצי: בצורך בלקיחת אחריות חברתית, בחשיבות ה"מעשה", יציקת תכנים יהודיים – חילוניים וטיפוח סובלנות, עזרה ושותפות גורל, ובראש ובראשונה בחיזוק הקשר בין עם לאדמתו.

עם כניסתכם למוזיאון, תחשפו לנוף המופלא של העמק ותצללו יחד עם המדריכים והמדריכות 100 שנה אחורה, אל אותם חלוצים ואל ואתן חלוצות, אשר בשנות ה-20 לחייהם, אמרו שלום להורים, עזבו הכל כדי להגשים חלום אחד ויחיד!

במוזיאון תמצאו מיצגים מרשימים ויחודיים, שנשתמרו במשך עשרות שנים, אשר מספרים את הסיפור שעיצב את מדינה ישראל היפה שלנו עד היום.

 

מוזיאון העמק פתוח בימים א' עד ה' בין השעות 9:00 עד 15:00

בימי שישי ושבת בין השעות 10:00 עד 13:00

ניתן להגיע כבודדים או כקבוצה בתיאום מראש

טלפון: 6548974- 04
פקס: 6548129- 04

Haemekmuseum@gmail.com

נגישות