ארועי החודש במוזיאון

כתוב את מה שאתה מחפש וננסה לעזור לך

מה אתה מחפש?

Image Alt

משפחות

ביקור משפחתי במוזיאון העמק מהווה אטרקציה חווייתית וחינוכית גם יחד! ביקור במוזיאון מתאים לילדים קטנים וגדולים, ומציע שלל פעילויות לצד סיור מרתק במיצגים ההיסטוריים.

מוזיאון העמק מציע מגוון פעילויות להורים ולילדים (ולסבים ולנכדים) הקשורות בנושא חלוצים והתיישבות בעמק יזרעאל.

לתמונות לחץ כאן

טרקטורים וטרקטורונים

מתחתם מקורה ובו טרקטורים אמתיים וגדולים שאינם בשימוש, אשר הובאו למוזיאון מישובים שונים. העלייה לטרקטורים היא על ידי מדרגות מעץ אשר מבטיחות עליה בטוחה לטרקטור. בנוסף המוזיאון ייבא במיוחד טרקטורונים של חברת ג'ון דיר מארצות הברית. הטרקטורונים הם בגדלים שונים ומותאמים לילדים מגיל שנתיים עד גיל 10. במתחם מופעל סימולטור המדמה נסיעה אמתית בטרקטור.

חצר הגרוטאות

חצר משחקים המותאמת לילדים ולתינוקות ובה חפצים וכלים ישנים שנשתמרו במשך עשרות שנים ומשמשים כעת את הילדים למשחק חווייתי, הכולל משחק בארגז החול בדיוק כמו שיש בגן. בחצר הזו הילדים אוהבים לבשל, לשחק בבובות ולשחק בחול.

התחפשות לחלוצים

במוזיאון עמדה שהכנו עבור ילדים ומבוגרים שאוהבים לשחק ולהתחפש. בעמדה תמצאו שלל בגדים אותנטיים שבעזרתם תוכלו להתחפש לחלוצים וחלוצות וכך לחוות את הסיפור החלוצי מהפן המשחקי.

עמדת יצירה

ביתן הדבש של המוזיאון פותח את עצמו גם לילדים ומציע עמדת יצירה מרתקת, אשר מאפשרת לילדים ליצור בעצמם דבורה מקושטת. זאת לאחר שהילדים וההורים הקשיבו לסיפור המרתק של דבורת הדבש, תוך עובדות מרשימות והצגת כוורת דבורים אמתית וחיה!

כביסה של פעם

ניסיתם פעם להסביר לילדים כיצד סבא וסבתא כיבסו ללא מכונת כביסה וללא חשמל? במוזיאון העמק זו אטרקציה בפני עצמה. הילדים זוכים לכבס בגדים כמו פעם על קרש כביסה וגיגית מים.

מטוס ריסוס

מטוס לא פעיל אליו חוברו טפטפות מים. מתחתיו עמדת בועות סבון.

פיתות בטאבון

איך היה לחלוצים לחם אם לא הייתה מכולת? איך מייצרים לחם? במתחם הילדים וההורים מקבלים בצק, מרדדים ומניחים על הטאבון. כשהפיתה מוכנה אפשר למרוח עליה זעתר. טעים? שמחים שבאתם.

קפטריה

מתחם הקפטריה פתוח לציבור המבקרים וכולל מיזוג אוויר ומוזיקה נעימה ברקע. בקפיטריה תוכלו לרכוש שתיה חמה וקרה, קפה ועוגייה, קרטיבים וגלידות ועוד.

נגישות