ארועי החודש במוזיאון

כניסה חינם למשפחות קו העימות
כתוב את מה שאתה מחפש וננסה לעזור לך

מה אתה מחפש?

Image Alt

מוזיאון מארח מוזיאון

מוזיאון מארח מוזיאון – 

מוצגים נבחרים וסרטים מתוך מוזיאון "המקלחת הציבורית" של קיבוץ ניר עוז ששרד את התופת, התצוגה מוצבת על רקע תמונות החטופים והחטופות.
התצוגה פתוחה לקהל בשעות הפתיחה של מוזיאון העמק.
רוצים לדעת מהן שעות הפתיחה? לחצ/ו כאן

על התצוגה | שני שילה, אוצרת שוטפה במוזיאון, בת קיבוץ ניר עוז

״מוזיאון העמק״ ביפעת מארח את מוזיאון ״המקלחת הציבורית״, כתמיכה במאבק להחזרת החטופים והנעדרים.
מוזיאון 'המקלחת הציבורית' מספר את ימי הקמת קיבוץ ניר עוז ומהווה את אחד מסמלי הקיבוץ ששרד את התופת של ה-7 באוקטובר. תופת שבה הקיבוץ נכבש למשך שעות ארוכות על ידי החמאס ורבע מקהילתו נרצח, נעדר או נחטף. מוזיאון המקלחת הציבורית הוקם על ידי "משוגעים לדבר" מקיבוץ ניר עוז. את המיזם הובילה כרמלה דן שנרצחה באירועי ה7.10 ביחד עם נכדתה. שניים מנכדיה של כרמלה עדיין בשבי החמאס.

השבת של ה-7.10 הייתה אירוע בלתי נתפס. בלתי נתפס שעשרות מחבלים כבשו קיבוצים בעוטף עזה במשך שעות, רוצחים, חוטפים ושורפים. בלתי נתפס שמעל ל 1,200 בני אדם נרצחו ונפלו ביום אחד. בלתי נתפס שמעל ל-240  נשים, ילדים, אזרחים וחיילים נלקחו לעזה בידי החמאס. בלתי נתפס שעבר כבר חודש מאז שכולם נחטפו והם עדיין בשבי החמאס.התושבים וביניהם מקימי הקיבוץ, חוו פגיעה קשה מנשוא ועשרות אנשים מהקהילה חטופים כעת בשבי החמאס האכזרי. שליש מכלל החטופים הם מקיבוץ ניר עוז.
מוזיאון העמק בקיבוץ יפעת מתגייס למאבק בכלים שלו: הצגה של מורשת התיישבותית וערכיה. קיבוץ ניר עוז סבל חורבן קשה, אך מוזיאון ״המקלחת הציבורית״ שמנציח את המורשת של הקיבוץ שרד כמעט ללא פגע. פריטים היסטוריים מהמוזיאון הועברו למוזיאון ״העמק״ המציג את סיפור ההתיישבות בקיבוצי ומושבי בעמק יזרעאל כדי לעורר מודעות לחשיבות השבת החטופים והנעדרים בשלום.
מוזיאון המקלחת הציבורית הוקם כדי לחשוף למתעניינים את המורשת של קיבוץ ניר עוז באמצעות מוצגים חומריים ותמונות. המוזיאון ששכן בבניין המקלחת הציבורית, שהוקם בימיו הראשונים של הקיבוץ, כלל פריטים ייחודיים מהווי הקיבוץ ועברו. ומוזיאון העמק מספר את סיפור התיישבות הקיבוצים והמושבים בעמק יזרעאל והחיבור בין שניהם הוא קול של תקווה, ארצישראליות ותקומה.

מוזמנים ומזמנות להצטרף לקריאה לשחרור החטופים והנעדרים, עכשיו!

תודה לשותפים בהקמת התערוכה:
המועצה האזורית עמק יזרעאל.
מטה החטופים והנעדרים.
הגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה, טבעון.
קהילת סטודנטים – מתנדבים מהטכניון.         
קהילת ניר עוז.
נגישות